CHP’Lİ BELEDİYELER TEK MERKEZDEN YÖNETİLEN LİNÇ KAMPANYALARININ HEDEFİNDE  
CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP’li belediyeleri hedef alan linç kampanyalarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
01.08.2019
1827
Yazı Boyutu: A- A+

CHP’Lİ BELEDİYELER TEK MERKEZDEN YÖNETİLEN LİNÇ KAMPANYALARININ HEDEFİNDE

31 Mart seçimleri öncesinde troller aracılığıyla hem sosyal medyada hem de basında en yoğun haliyle kamuoyunun gündemine sokulmaya çalışılan çamur-çirkef-linç kampanyaları, seçim sonrasında da hız kaybetmeden devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde de, tekrarı aşamasında da Ekrem İmamoğlu’na karşı girişilen linç kampanyaları çerçevesinde; “Makarios heykeli dikti”, “Kazanırsa İstanbul semalarında Yunan uçakları cirit atacak”, “Pontuslu”, “Kazanırsa Yunanlar çok sevinecek” iddiaları başta olmak üzere çok sayıda yalan ve iftira dile getirilmişti. İstanbul halkı birlik oldu, AKP’ye tarihindeki en acı sandık dersini verdi: “Yalanla, iftirayla abat olmaz!”

Çok bilinçli-planlı ve örgütlü bir şekilde, tek merkezden yürütüldüğü izlenimi veren bu linç kampanyalarından, Türkiye çapındaki CHP’li belediyeler de birer birer nasibini alıyor. 31 Mart öncesinde Bursa’da da aynı çerçevede CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayına karşı çamur-çirkef yayınları yürüten kesimlerin bugünlerdeki hedefi ise Nilüfer Belediyesi ve Başkan Turgay Erdem oldu.

İmarsız arazilere, ruhsatsız ve kaçak olarak yapılmış Türkiye çapında 13.000.000 (13 milyon) binaya seçim yatırımı olarak imar affı çıkarıp “imar barışı” adı altında kamuoyuna pazarlayan AKP aklı, sadece Bursa’da 364.500 (Üçyüz altmışdörtbin beşyüz) yapıya imar affından yararlanıp ruhsat alabilmesi için Yapı Kayıt Belgesi verdi. 13 milyon kaçak inşaatı meşrulaştıran AKP zihniyeti bu uygulamayı “13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmeyi hedefleyen düzenleme…” tanımı altında yaldızlayıp, “kaçak” kelimesini de hiç kullanmaksızın kamoyuna sunuyor...  Haberler, açıklamalar basına da bu cümle eşliğinde servis ediliyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in bizzat sahibi olmadığı bir binayla ilgili olarak belli çevrelerce kamuoyunda estirilmeye çalışılan linç havası, işte bu çerçevede değerlendirilmelidir. İmarsız alan, ruhsatsız bina, kaçak inşaat konularıyla ilgili mevzuat ortadadır. Mevzuat neyse  o uygulanmaktadır.

Hüseyin AKKUŞ
CHP Bursa İl Başkanı